250 x 250 Reklam Alanı

Sosyal medya denilen mecra, mobil cihazların yaygınlaşması ve yazılım alanında yaşanan gelişmeler ile birlikte doğan yeni bir sosyal etkileşim alanıdır. Yapılan araştırmalara göre dünya üzerinde her 4 kişiden biri bu sosyal etkileşim alanına dahil olmakta.

android-arkadaslik-1

Elbette sosyal medya denildiğinde akla ilk olarak Facebook, Twitter, FoursquareLinkedin ve Instagram gibi popüler uygulamalar gelmekte. Fakat az önce de değindiğimiz gibi mobil kullanım oranının artması doğru orantılı olarak geliştirilen mobil uygulamalar o kadar fazla ki, bu popüler uygulamalar çölde birer kum tanesi.

Teknolojio ekibi olarak sizlere daha az bilinen fakat en az bu popüler uygulamalar kadar potansiyele sahiptanışma, flört ve sohbet uygulamalarından bahsedeceğiz.

Tinder

Facebook üzerinden çalışan uygulama ile yakınlarınızda bulunan ve sizi beğenen kişileri görebilirsiniz. Yeni arkadaşlıklar kurabileceğiniz Tinder, oldukça kullanışlı bir arayüze sahip. Bir kişi ile sohbete başlayabilmek için karşılıklı olarak birbirinizi beğenmeniz yeterli.

Skout

Milyonlarca kişi tarafından kullanılan ve tamamen ücretsiz olarak sunulan Skout ile dünyanın herhangi bir yerindeki kişiler ile tanışabilir ve sohbet edebilirsiniz. Oluşturacağınız Skout profilini kendinize göre düzenleyebilir, durum güncellemesi yapabilir, mesajlarınıza emojiler ekleyebilir ve tanıştığınız kişilere fotoğraf gönderebilirsiniz.

Skout, diğer arkadaşlık uygulamalarından farklı olarak konum bilginizi de paylaşmanızı sağlıyor. Ayrıca ücretli olarak sunulan özellikler ile de çok daha iyi bir deneyim sunuyor.

MeetMe

MeetMe, yine ücretsiz olarak sunulan diğer bir sosyal medya uygulamasıdır. Çevrenizdeki kişileri keşfetmenizi ve sınırsız olarak iletişim kuramanızı sağlayan uygulama Facebook’a benzerliği ile dikkat çekiyor. Öyle ki MeetMe’de durum güncellemesi yapabilir, fotoğraf paylaşabilir ve dilediğiniz kullanıcılara mesaj atabilirsiniz.

MeetMe’yi diğer uygulamalardan bir adım öne çıkaran özelliği ise Türkçe dil desteği olması.

Bu alana reklam verebilirsiniz!
468 x 60 Reklam Alanı