1 Nisan Gecesi TBMM Genel Kurulu, Türkiye’de nükleer santral yapılmasına yönelik kanun tasarısını gece yasalaştırdı. Yasayla Türkiye ile Japonya arasında Sinop’ta bir nükleer santral kurulması ve geliştirilmesine yönelik işbirliği anlaşması onaylanmış oldu…

Fakat Ülkemizde Her şeye Muhalefet Olan Bir Kesim Var Kurum vb. Vermiyorum Fakat Sizler Kim veya Kimler Olduğunu Çok İyi Biliyorsunuz. Zaten Bunların Tek Amacı Muhalefet Olmak. Yapılmasın Diye Bir Önerge Sunulsa Bu Muhalefet Kesim Neden Yapılmıyor Diye Meydanlarda Cirit Atacaktır Bundan Emin Olabiliriz 🙂

 

Yazacaklarımı ENERJİ TEKNOLOJİLERİ Teknikeri Olarak Yazıyorum. Kulaktan Dolma Saçma Sapan Bilgilerle Değil.

 

Şunu Aklınıza Sokun Nükleer Enerji Demek Güç Demek.

Sonuna Kadar Evet. Her İle Yapsınlar 1 Tane Hatta Ben İzin Veriyorum Evimin Olduğu Yeri de Hibe Edebilirim Gelip Yapsınlar.

Greenpeace Denen Kuruluş Türkiye’de Her B*ka Karışıyor. Bu Kurum Hollanda da Kurulmuş.

  • Peki Bir de Hollandaya Bakalım Var mı Nükleer Santral

Adamlar Kendi Ülkelerine Bakmıyorlar. Varsa Yoksa Dertleri Türkiye Olmuş. Bizim İnsanımız ise Cahil kim ne derse hemen ne için olduğunu bilmese bile çıkıp eylem yapmayı bilir sadece.

1 Nükleer Enerji Santrali 10 Tane HES’e Bedel.

Türkiye’nin yakın çevresinde Ermenistan, Bulgaristan, Ukrayna, Rusya ve İran olmak üzere beş komşu ülkede toplam 7 nükleer santral bulunuyor. Bu Santrallerde Oluşacak Bir Patlamada Zaten Türkiye Yerle Bir Olacak.

Şu da Bir Gerçek ki;

NASA’ya göre nükleer santraller termik santrallerin neden olacağı ölümleri azaltmaktadır. Nükleer santraller şimdiye kadar termik santrallerin neden olacağı 1,84 milyon ölümü ve 64 gigaton karbondioksit salımını önlemiştir.

Listenin Devamını Ufak Bir Araştırma Yaparak Bulabilirsiniz.

Bırakın Artık Herşeye Muhalefet Olmayı. Bu Ülkenin Kalkınması Lazım. Güç Lazım.

 

 

Bu alana reklam verebilirsiniz!
468 x 60 Reklam Alanı